A program plakátja itt letölthető!
július 31.
A koncertek ingyenesek de megtekintésük regisztrációhoz,
védettségi igazolvány és személyazonosító okmány bemutatásához kötött.
A Zuboly és/vagy a Besh o droM koncertekre regisztráció
az alábbi linken vagy a Közösségi Házban személyesen
ill. a +3652821021-es telefonszámon.
https://forms.gle/GTyWhwJ57rrjAfqr5
Kapunyitás 19 óra.
Zuboly 21:00
Megalakulása: 2004
A Zuboly stílusa saját bevallásuk szerint leginkább broken ethno-nak nevezhető - hiszen a break-dance és a népzene sajátos keveréke, afféle fiatal vulkanikus világzenei sziget a fantázia óceánján, amely már épp megérett arra, hogy zenekedvelők figyelmét felkeltse. A muzsika Ágoston Béla dorombénekéből, szaxofon- és dudajátékából, Hock Ernő nagybőgőjátékából, valamint Benke Félix szájharmónikás moldvai dallamaiból áll össze, s Busa István különleges ritmusai teszik egyedivé: Busa a szájával utánozza a gépek által létre hozott hangokat, szkreccsel, több szólamban üti a ritmust a nyelvével, a fogával, az ajkával és tüdejével - egyszóval a hangképző szerveivel.
Tagjai:
Busa István - mc, szkreccs
Ágoston Béla - ének, doromb, szaxofon, duda
Hock Ernő - nagybőgő
Benke Félix - szájharmonika, ének
Forrás: port.hu
Besh o droM 23:00
A magyarországi világzene egyik jelentős képviselője a Besh o droM zenekar. 1999-ben alakult. Nevének jelentése lovári cigány nyelven: „Üld meg az utat!” (mint a lovat szokás, azaz indulj el). Balkáni és román cigány illetve közel-keleti tradicionális zenét ötvöznek magyar zenével, és játszanak sajátos feldolgozásban, összeolvasztva különböző zenei stílusokat.
A zenekar elődje a Sógor kóma együttes, melyet Barcza Gergely, Pettik Ádám és Tóth József alapított. Az elnevezés arra utal, hogy Barcza és Pettik egymásnak sógorai. Első fellépésük Besh o droM néven, 1999-ben a Diákszigeten akkora sikert aratott, hogy még ugyanazon a fesztiválon többször is zenéltek. 2000-ben megpróbálkoznak a Space Besh o droM formációval, amiben teret kap az elektronikus hangzás: a népi gyökerek a DJ és a dobprogram segítségével modernebb, „partisabb” zenévé alakulnak. A projekt a dobprogramokért felelős K-Roy halála után nem folytatódott tovább, bár DJ-Mangóval még többször felléptek. Első lemezük, a Macsó hímzés platinalemez lett és egyedüli magyar lemezként felkerült a Magyar Narancs 2000. évi 15-ös world music listájára. A zenekar „Gyí!” című lemeze még európai megjelenése előtt felkerült az angol fRoots világzenei szaklap Top-10 és a World Music Chart Europe Top-20 listájára.A kezdetektől fogva koncerteznek külföldön, először Angliában, Franciaországban és Olaszországban, később Spanyolországban, Németországban, majd Európa többi részén. 2001-2002-es évadban a Szegedi Nemzeti Színházban Alföldi Róbert rendezésében játszanak a Szentivánéji Álomban. 2003-ban eljutnak a tengeren túlra is, ahol rögtön első alkalommal a Montreali Jazzfesztiválon 35 ezer ember előtt hatalmas sikert aratnak: abban az évben megkapják a fesztivál Best of címét. Később többek között Mexikóban és Ausztráliában is fellépnek.
Forrás: Wikipedia
Augusztus 13.
A koncertek ingyenesek de megtekintésük regisztrációhoz,
védettségi igazolvány és személyazonosító okmány bemutatásához kötött.
A Ricsárdgír és/vagy Pannonia All Stars Ska Orchestra koncertekre regisztráció
az alábbi linken vagy a Közösségi Házban személyesen
ill. a +3652821021-es telefonszámon.
https://forms.gle/3h69JeZm9BmSFM3J6
Kapunyitás 19 óra
Ricsárdgír 21:30
Egy halom fiatal énekel, ugrál, zenél, fest, ordít, szaval, vetít, videózik a koncerteknek nevezett közös őrületeken, amelyek a nyolcvanas évek szabad művészakcióit juttatják eszünkbe: ők a Ricsárdgír zenekar. Zenéjükben ott van minden vérbeli szentendrei jellegzetesség, íz, hangulat, vidámság, őrület. Egész fiatalon rákattantak a Bizottság zenekarra, bár élőben a koruknál fogva nem hallhatták őket, számaikat mégis itt-ott játsszák.
A full leszarom-hozzáállásuk ellenére elég jó kis dalaik vannak. Néha még rappelnek is, de a Ricsárdgír specialitása, hogy behúzzon valami agybaszó post-punk rave-es zúzásba, miközben az énekes, Márton Dániel, a hajadat is leüvölti, és teljesen kikel magából, ahogy azt a "Hello I am Tony Curtis!" című klasszikus szerzeményükben is teszi. Egész idő alatt úgy tűnik, mintha szét akarna esni a dolog, de végül mégsem. Ha pedig bevetted, akkor ez a vicc rólad is szól.
Forrás: port.hu
A zenekar hivatalos oldala: https://ricsardgir.com/
23:30
A Pannonia Allstars Ska Orchestra (röviden: PASO) egy 2003-ban alakult budapesti skazenekar. A Csizmáskandúr, a The Deadbeats, a Kevés, a Böiler és a MeSKAlin tagjaiból állt össze. A tradicionális ska és a dancehall, reggae, dub stílusjegyei mellé olykor a magyar népzene és a jazz elemeit is párosítja.
Augusztus 14.
A koncertek ingyenesek de megtekintésük regisztrációhoz,
védettségi igazolvány és személyazonosító okmány bemutatásához kötött.
A Fram Palermo és Deep Glaze koncertekre regisztráció az alábbi linken,
személyesen a Közösségi Házban vagy a +3652821021-es telefonszámon.
https://forms.gle/gfMrLTCJwYPVCc7T9
Kapunyitás 19 óra
21:30
A Fran Palermo évek óta a budapesti klubélet megkerülhetetlen zenekara - nyertek már többek közt Petőfi-díjat, a dalszerző-frontemberéről, Henri Gonzoról az Index forgatott dokumentumfilmet, aki nagy port kavart a Dalfutár legutóbbi évadában is, illetve az ő nevéhez köthető a kasszasikernek számító FOMO című film két betétdala (Jeopardy, Coin in the Fountain), amiért Highlights of Hungary díjra is jelölték, illetve a Jeopardy videója a Magyar Klipszemlén díjat is nyert.
23:30
Az alternatív és klasszikus rock and roll elemeket "industrial" hangzásokkal is vegyítő Deep Glaze zenekar ereje a hitelességében és egyediségében rejlik. Zenéjükben érezhető a folyamatos kísérletezgetés, amely a mediterrán zenék elemeinek használata mellett a különböző stílusok vegyítésében mutatkozik meg.